نظرسنجی دوره نهم انتخابات مجلس گچساران

این وبلاگ قبولی آقای تاجگردون را در این دوره تبریک گفته و امیدواریم در آینده شاهد تلاشهای خالصانه ایشان باشیم


                               


        

در همیشه تاریخ انقلاب اسلامی احزاب نقش مهم و مفیدی در روشنگری افکار عمومی ایفا کرده اند و یکی از رسالتهای مهم احزاب مهندسی افکار عمومی می باشد که می توانند با آگاهی بخشی به مردم و روشنگری، بینش سیاسی لازم را در جامعه ایجاد نمایند تا مردم در انتخاب خود دچار اشتباه نشوند. یکی از احزاب فعال کنونی در کشور حزب ریشه دار موتلفه اسلامی می باشد.

در تاریخچه حزب موتلفه اسلامی می خوانیم:«انگیزه اصلی کسب قدرت و سلطه نیست، کسب رضای خدا است». و همچنین می خوانیم: «مؤتلفه اسلامی می‌کوشد حزبی باشد که بجای دعوت به خود، به خدا دعوت کند تا در محوریت «الله» از خودیت‌های حزبی و منیت‌ها، و استبداد درون حزبی، و روابط رئیس و مرئوسی محفوظ بماند و انشاءالله معبدی که همه در آن در پی انجام وظیفه عبداللهی، و کسب رضوان خدایی و خدمت به بندگان خدا باشند، و از قدرت طلبی و دنیاپرستی و ذلت تسلیم در برابر طاغوت‌ها، واله‌ها و استکبار جهانی بدور بماند.»[۱]

حزب موتلفه اسلامی شاخه گچساران در طول چند دوره انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بصورت روشن و آشکار کاندیدایی معرفی می نماید که در دوره ی قبل یعنی انتخابات مجلس هشتم علی رغم حضور علیمراد جعفری در صحنه رقابت انتخاباتی حزب موتلفه دیگر رقیب اصولگرای ایشان یعنی سید قدرت الله حسینی پور بحرینی را به افکار عمومی معرفی کرد و در نهایت ایشان نیز به مجلس راه یافتند. اما هر چند این حزب بطور رسمی وارد کارزار نشده است لیکن در چند ماه اخیر تحرکات اعضای اصلی این حزب در گچساران نشان می دهد که این حزب در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی از علیمراد جعفری حمایت خواهد کرد. که این مهم از همنشینی ها و بعضاً جلسات خصوصی که طرفین برگزار می کنند آشکار است.

اما سوالی که برای افکار عمومی مطرح است این است که آیا اعضای این حزب که همگی از افراد اصیل انقلاب و منطقه هستند، اینقدر در تجزیه و تحلیل مسائل ضعیف عمل می کنند که در یک برهه فردی را به افکار عمومی معرفی می کنند اما با گذشت چند هفته از پیروزی همان فرد، از انتخاب خود پشیمان می شوند؟!

آیا ۳۰ سال هم نشینی با سید قدرت و جعفری زمان کمی برای آشنایی با آنها نبود؟ آیا منافع شخصی شما برآورده نشد بود؟ اگر اینطور است پس شماها حق معرفی کاندیدا به افکار عمومی را نخواهید داشت زیرا در اساسنامه حزب اصیل موتلفه چنین آورده شده است.

اما اگر احساس کردید که انتخابتون اشتباه بوده، شایسته حزب اصیلی چون موتلفه نیست که فرد نالایقی را به افکار عمومی معرفی کند و باید پاسخگوی اشتباه خود باشید.

مسئله سید قدرت حسینی، علیمراد جعفری و دیگر آقایان محترم نیست بلکه مهم گردانندگان احزاب با ریشه چون موتلفه می باشد که باید با در نظر گرفتن جمیع مسائل، مشکلات کشور و دردهای مردم منطقه، افراد را بر اساس شایستگی ها به مردم معرفی کنند چه بسا بسیاری از عزیزان منتظر اظهار نظر نمایندگان احزاب باشند.ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم آذر 1390

قلی پور فرماندار شهرستان باشت با بیان اینکه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی یکی از انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد گفت: ماها باید به عنوان سربازی کوچک نظام و ولایت طوری عمل کنیم که حضور حداکثری تمامی اقشار مختلف مردم را شاهد باشیم
علی اصغر قلی پور در گفتگوی اختصاصی با کبنانیوز با تاکید بر فرمایشـــــات مقام معــــــظم رهبری که فرمودند « انتخابات تجلی مردم سالاری دینی و مظهر اقتدار ملی است» یادآورد شد: حضور حداکثری در انتخابات باعث افزایش امنیت ملی می شود.
فرماندار باشت همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه انتخابات سالم و پرشور خواست قلبی همه مسئولین و دلسوزان نظام است و قانون هم وظیفه ما را مشخص نموده در نتیجه اجرای مُر قانون وظیفه اصلی ماست تا بتوانیم با قانونگرایی اعتماد مردم را جلب نماییم.
وی خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند که نخواهیم گذاشت کوچکترین بی عدالتی بوجود بیاید برای ما سلامت و مشارکت حداکثری یعنی وحدت در عین کثرت از همه چیز مهم تر است.
قلی پور فرماندار باشت اضافه کرد: ما در انجام کارها رضایت خداوند را در نظر می گیریم و خداوند متعال هم شاهد و ناظر اعمال ماست.
عالی ترین مقام دولتی در باشت افزود: نظام ما هم صاحب دارد و صاحب اصلی آن امام زمان (عج) است که هر لحظه ناظر ماست و ما هم به خاطر دنیای دیگران آخرت خود را نخواهیم فروخت و دین خود را برای کسی ضایع نمی کنیم.
وی در پایان بیان داشت: انشاءالله که خداوند توفیق دهد امانتدار خوبی باشیم و قطعاً ترکیب هئیت های اجرایی و نظارت به شکلی خواهد بود که علاوه بر اعتماد مردمی امکان  تخلف و هر گونه تقلبی نباشد.ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم آذر 1390

با سلام و تشکر از وقتی که در اختیار ما گذاشتید ؛  برای شروع گفت و گو دوست دارم نظر شما را در مورد عملکرد نماینده فعلی حوزه انتخابیه باشت و گچساران  بدانم؟
به نام خدا و با عرض سلام و تسلیت ایام محرم به همه مردم شریف باشت و گچساران.  در جواب سوال شما باید بگویم مهم نیست که نظر من چه است. چون ما رقیب هستیم و توده مردم باید در مورد عملکرد ایشان پاسخگو باشند.من می توانم فقط در مورد عملکرد خودم حرف بزنم.
*** از عملکرد صحبت کردید، جناب آقای جعفری ،  منتقدان شما معتقدند شما هم بیشتر شعار داده اید و کار خاصی را در مدت حضورتان در مجلس انجام نداده اید؛پاسخ شما به این افراد چیست؟
بگذارید سه بحث را برای شما روشن کنم.
بحث اول اینکه بنده به عنوان نماینده میان دوره ای راهی مجلس شدم . رفتنم به مجلس مصادف شد با انتخاب استاندار استان و قبل از ورود بنده به مجلس علیه ما تبلیغ می کردند که اگر فلانی به مجلس برود با نمایندگان استان هماهنگ نیست. ورودم مصادف شد با بر سر کار آمدن دولت نهم  و پس از رایزنی با نمایندگان استان آقایان جلیل خواجوی و مهندس صفرزاده را برای استانداری مطرح کردم ولی چون رای اکثریت بر آقای حسینی استاندار اسبق استان بود  و چون می خواستم برای اولین بار به وحدت نمایندگان استان کمک کنم من هم با دیگر نمایندگان استان هماهنگ شدم.
بحث دوم اینکه اینجانب دنبال سیاسی کاری،تظاهر و تبلیغات نبودم و هدفم کارکردن برای مردم بود.نمونه بارز آن این بود که به استاندار استان پیشنهاد دادم که مهندس باقری شهردار سابق گچساران را به عنوان معاون عمرانی استاندار انتخاب کند.اما متاسفانه به لطاف الحیلی این کار انجام نشد.
بحث سوم اینکه بعد از انتخاب استاندار متاسفانه قضیه بر خلاف انتظار خودم و مردم گچساران پیش رفت،مضافا بر اینکه قضیه زمینهای دشت لیشتر بعد از 15 سال در آن زمان پیش آمد که اطلاع دارید منجر به درگیری شد و متاسفانه یک نفر کشته شد .با توجه به اینکه حقیر نماینده این منطقه بودم وظیفه ام دفاع از حق مردم منطقه بود. پس از اینکه هیاتی از طریق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی را به منطقه آوردم وبه دشت لیشتر رفتیم پس از سخنرانی برای مردم در مجلس که فیلمبرداری هم شد در کوچه ها پوکه های گلوله را جمع کردیم و سپس در شورای تامین حضور یافتند.
این قضیه را از طریق کمیسیون اصل 90،سازمان بازرسی کل کشور،وزارت کشور،وزارت اطلاعات و حتی دفتر مقام معظم رهبری به طور جد پیگیری کردم. که بخشی از مشکلات ما با بعضی از مسولین وقت استان بخاطر دفاع از مردم لیشتر بود که نهایتا این قضیه از طریق مراجع قانونی کاملا پیگیری شد و مردم منطقه لیشتر کاملا مطلع و رضایت دارند.
اما در رابطه با بحث دو سال نماینگی ام و کارهایی که انجام دادم را در دو جلد کتاب چاپ کردم و علیرغم کارشکنی ها رقبا به اطلاع مردم شریف باشت و گچساران رساندم و این کارها در مدت زمان دو سال و اندی که من در مجلس حضور داشتم انجام شد.
بیشترین کارشکنی ها در زمان من انجام شد تا هم مارا تضعیف کنند و هم برای آینده خود بهانه ای داشته باشند.که با کمال افتخارو اطمینان می گویم که پروژه ها و کارهایی که در همان مدت کم حضور بنده در مجلس انجام شد منحصر به فرد بود.
از جمله گرفتن بودجه مضاعف و کلان از وزارت نفت به کمک برادر بزرگوارم مهندس جشن ساز که در آن زمان ابتدا مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب بود و بعد از آن به عنوان معاون وزیر نفت و مدیرعامل نفت ایران شدند.
پیشنهاد هایی که در سال 85 به هیات دولت دادم عبارتند از :پروژه هایی نظیر آسفالت بلوارها،جدول گذاری بیشتر محله های شهر دوگنبدان،احداث پارک نفت، دانشکده نفت و گاز،احداث بیمارستان نفت و گاز، دو بانده شدن محور خیرآباد به بابامیدان به و اجرایی شدن بخشی از آن در زمان نمایندگی بنده، آبرسانی از سد کوثر به گچساران،شهرک صنعتی خان احمد،آبرسانی به بسیاری از روستاهای باشت و گچساران،گازرسانی به بسیاری از روستا های باشت و گچساران،احداث دکل های مخابرات در بسیاری از روستاهای هر دو شهرستان بود.
علیرغم اینکه شهرباشت بسیاری از آیتم های داشتن دانشگاه را نداشت ولی بنده هم دانشگاه پیام نور و هم دانشگاه آزاد را به باشت آوردم و مردم هم نتیجه آن را عملا دیدند.
در نطق انتخاباتی خود در زمان انتخابات میاندوره ای زمانی که قول ساماندهی پارک تفریحی شلال دان باشت را دادم عده ای این حرف بنده را به تمسخر گرفتند و حتی به رانندها گفته بودند وقتی از کنار شلال دان رد شدشد با خنده به مسافران بگویید پارک جعفر کجاست؟ ولی خوشحالم که الان مردم ثمره آن را می بینند.
گازرسانی به 10 روستای شهر باشت(از روستای دهکند و بوستان تا سرآبیز)،ساماندهی رودخانه فصلی باشت،احداث ساختمان فنی حرفه ای باشت که مردم آن را نگین باشت میدانند و در جهت بالا بردن سطح دانش فنی جوانان ساخته شد، احداث یک سالن و یک زمین ورزشی در شهرستان باشت،احداث جاده کوهستانی ده بزرگ که چقدر در ساخت این جاده تلاش و پیگیری کردم و حتی سه بار همراه مردم تا بلندترین نقطه آن منطقه یعنی سرزرد رفتیم ولی علیرغم اینکه خیلی از مراحل کاری و فیزیکی آن پیش رفته بود متاسفانه بعد از اتمام دوران نمایندگی بنده تعطیل شد.
اخذ مجوز 13 رشته دانشگاهی در مقاطع کاردانی،کارشناسی و کارشناسی ارشد از ریاست دانشگاه آزاد کشور برای دانشگاه آزاد گچساران، دو بار به همراه مهندس زینل زاده با معاونت عمرانی وزارت کشور جلسه گذاشتیم و امکانات زیادی را برای گچساران گرفتیم،مجوز گرفتن 15 اتوبوس درون شهری از مهندس محرابیان وزیر وقت صنایع و معادن با 82 درصد تخفیف که در زمان بنده 7یا 8 اتوبوس را خارج از نوبت به گچساران آورد و بقیه را هم از مسولین سوال کنید که چی شد، آبرسانی طرح حرم تا حرم با سه میلیارد تومان اعتبار،آبرسانی و گاز رسانی به منطقه خیرآباد و لیشتر،گازرسانی به روستای آب شیرین که تا قبل از آن از گاز ترش استفاده می کردند.
احداث پل رودخانه زهره و آبرسانی،اجرای طرح هادی،احداث دکل مخابرات و ساختن مدرسه برای روستای باباکلان، و بعضی از طرح های دیگر که در دو کتاب عملکردم چاپ شد و مردم دیدند.
حال به نظر شما ظرف مدت کوتاه میاندوره ای،علیرغم کارشکنی های ناجوان مردانه اداری و غیر  اداری که احتمالا به قصد قربه الی الله انجام می دادند آیا اینها کاريا تلاش و فعالیت نیست؟
اگر اینها کار نیست پس چیست؟ آیا به نظر شما شعار بود یا عمل؟آیا ظرف مدت 2سال و اندی بیشتر کار شد یا چهار سال گذشته؟آیا به نظر شما و مردم اینها وعده های بی عمل بود یا با عمل؟
آیا اینها خدمت به مردم بود یا عوام فریبی؟ و وعده های توخالی و شعار من آنم که رستم بود پهلوان.
**** شما در مصاحبه های اخیر خود با عصر دنا به روند انتخابات مجلس هشتم اعتراض داشتید ؛ آیا با این صحبت شما عملکرد شورای نگهبان زیر سوال نمی رود؟
بحث اعتراض بنده با انتخابات دوره گذشته هیچ ارتباطی به هیات نظارت و شورای محترم نگهبان ندارد. در دوره گذشته با توجه به اینکه در مساله شهرستان شدن باشت ، قضیه لیشتر و اعمال تبعیض هایی که علیه حوزه انتخابیه ام شد کوتاه نیامدم و تا آخرین لحظه به مردم وفادار بودم و رضایتمندی مردم را تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ورضایت رهبری فرزانه می دانم.
بحث من در رابطه با اعتراض به نحوه انتخابات بود که در استان و شهرستان (آقای استاندار وقت) و زیر مجموعه ادری ایشان آمدند و به قول فردوسی برای دوستان خود بریدند و دوختند و من در اطلاعیه ای که در همان زمان صادر نمودم ایرادات را به مسولین و مردم اطلاع رسانی کردم.
برای ما اصل که همان نظام جمهوری اسلامی ،قانون اساسی،ولایت فقیه، امام و رهبری می باشد ملاک است.به همین دلیل حاضر نیستیم کوچکترین لطمه ای به نظام وارد شود و بسیاری از اوقات از حق خود گذشتیم چون با امام خمینی (ره)عهد بسته ایم و این عهد را با خون امضاء کرده ایم و نسبت به مقام معظم رهبری هم تا آن جایی وفاداریم که در این راه اگر خانواده ام به اسارت بروند تازه وظیفه مان را انجام داده ایم.
***شما در آخرین مصاحبه خود با پایگاه اطلاع رسانی عصر دنا گفته بودید که دوست دارم تاجگردون تایید شود، با توجه به اینکه عده ای بر این باورند که آقای تاجگردون از یاران نزدیک به میرحسین موسوی در انتخابات سال 88 بود،آیا این صحبت شما به نوعی حمایت از جریان فتنه نمی باشد؟
خیر، چون بنده به رهنمودهای مقام معظم رهبری پایبندم و دوست دارم تنور انتخابات گرم تر شود و آرا بیشتری به صندوق ریخته شود آن حرف را زدم. بنده نه مسولیت نظارتی دارم ونه مسولیت اجرایی.
برای حقیر چه در زمان حیات پربرکت حضرت امام (ره ) و چه در زمان حال آنچه فصل الخطاب، ملاک ، میزان و معیار است رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری می باشد.که باید در قول و عمل به آن وفادار باشیم نه به صورت مقطع ای و فصلی بلکه در همه زمانها و همه مکانها بایستی به این رهنمودها(رهنمودهای ولی فقیه) جانع عمل بپوشانیم. علیر غم اینکه من سعی کرده ام از افراط و تفریط پرهیز کنم  ولی متاسفانه گاهی اوقات دوستان و رقبا یادشان رفته که در گذشته چه کرده اند؟ چه کارنامه ای داشته اند؟ حاضرند بگویند سال 67 حضرت آیت الله مهدوی کنی رادر چه حدی قبول داشتند؟ و دیگران را درچه حدی؟
رهرو آن نیست که گه تند و گهی کند رود ، ررهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.
حال آیا مبارزه با فتنه فقط در حد حرف و شعار است؟آیا مبارزه با فتنه باید به عنوان استفاده ابزاری باشد یا اعتقادی؟
گاهی اوقات به چیزی اعتقاد ندارند ولی برای عوام فریبی و جذب رای ممکن است چیزی بگویند که مردم دیگر از این شگرد ها و شیطنت ها تجربیات خوبی دارند و مانند گذشته با هندوانه سربسته مواجه نیستند بلکه در عمل چیزهایی دیدند که بر خلاف ادعاهاست و محتوا و رنگ هندوانه برای مردم روشن است.
*** آقای جعفری در مصاحبه ای گفته بودید گچساران به ده کوره تبدیل شده است،که نماینده گچساران در جواب گفته اند که شما خدمات 30 ساله نظام را زیر سوال برده اید و فرموده اند سلام علیکم ؛ چه اظهار نظری در این زمینه دارید؟
اولا نگفته ام 30 سال بلکه گفته بودم در چهار سال گذشته ، 26 سال را خلاف گفته اند. من گفتم در چهار سال گذشته که اتفاقا قضاوت مردم هم همین می باشد و من حرف دل مردم را گفته ام.اتفاقا کسانی که با نظام رو راست،شفاف،دلسوزانه و مردمی و خارج از منافع شخصی و بدون از زدوبند حرکت می کنند دلسوز نظام هستند.
این موجب نمی شود که هرکسی ضعف عملکردی خود را به پای نظام به خورد مردم بدهد. نظام ما اینقدر مظلوم واقع شده که بعضی ها با فرافکنی و وعده های رای آور خود را که نتوانسته اند عمل کنند میخواهند به جای پاسخگویی نظام را هزینه کنند. اتفاقا این کار نه عاقلانه است و نه شرعی و نه نشانه تبعیت از مقام معظم رهبری می باشد.
ما باید آنقدر با نظام و مردم ، صادق و شفاف باشیم که هر کجا ضعیف عمل کردیم و نتوانستیم به وعده هایمان راعملی کنیم از نظام و مردم عذر خواهی کنیم و این شهامت را داشته باشیم تا اعتماد مردم به نظام روز به روز بهتر و بیشتر شود. و در جواب سلام علیکم می گویم علیک السلام.
***جناب آقای جعفری شما چه ارتباطی با شهید بهشتی و مرحوم فاکر داشته اید؟
با توجه به اینکه قائم مقام حزب جمهوری اسلامی منطقه بودم دو هفته قبل از شهادتش  یک بار در تهران و یک بار در اهواز با آیت الله شهید بهشتی دیدار داشتم.ایشان دبیرکل حزب بود بار اول از طریق آقای دکتر اسدالله بادامچیان نماینده فعلی مجلس و قائم مقام حزب موتلفه اسلامی که از افتخارات این نظام هستند با شهید بهشتی در تهران جلسه و دیدیار داشتم و یک بار نیز در دفتر حزب جمهوری اسلامی اهواز جلسه داشتیم. عجیب است عده ای وقتی می خواهند خود را مطرح کنند می گویند ما در حزب جمهوری اسلامی چنین و چنان بودیم و حال آنکه شاخه باشت زیر نظر ما بود و ما آن را اداره می کردیم.
در جواب دوستانی که هرچه دارند از نظام،شهدا و جانبازان دارند اما به خاطر شانتاژ های تبلیغاتی انتخابات حاضرند مقدسات را به تمسخر بگیرند اگر خواستند بفهمند آیت الله فاکر در کجاست(خود بهتر از هرکسی می دانند) به کمیسیون اصل90 مراجعه کنند.
***چه جریان سیاسی در شهرستان،استان و کشور از شما حمایت می کنند؟
ما در طول 30 سال گذشته جریانی داشته ایم که در قول و عمل وفاداری خود را در فراز و فرودها به ولایت فقیه ،نظام و مردم نشان داده است. ما خادم مردم هستیم  پس جریان ما یک جریان ریشه دار است. ممکن است گاهی وقتها از اسب بیندازنمان اما هیچگاه از اصل نمی افتیم.حقیر ادامه دهنده راه و جریان مرحوم نبی زاده هستیم و در استان نیز همانند کشور مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان هستم.
***عده ای بر این باورند که شما در دوران نمایندگی به ترکان بها نداده اید! نظر شما چیست ؟
اتفاقا این یک تهمت است. زیرا ما از نظر شیوه،راه و روش نزدیکترین جریان به این برادران عزیز می باشیم. گرچه از نظر دین مقدس اسلام و قرآن همه ما مسلمانیم،تابع قرآنیم و اختلاف زبان مانع دوستی و نزدیکی نیست. خوشبختانه در زمان کوتاهی که اینجانب در مجلس بودم هم از نظر توزیع پروژها  و خدمات رسانی سعی کردم عادلانه در عمل انجام وظیفه کنم(نه در شعار) و هم از نظر مدیریت و مسولیت های اجرایی (مهندس زاهدی رئیس ادره راه و ترابری، آقای اسکندر کریمی آبفا روستایی،آقای پناهپوری رئیس ادره ورزش و جوانان، آقای دکتر فولادی رئیس بیمارستان نفت و تعدادی از برادران دیگر از جمله اینکه آقای مهندس باقری را برای معاونت عمرانی پیشنهاد دادم).
هم اکنون به دلیل اینکه ثابت کردم اهل افراط و تفریط نیستم، اهل تنش،درگیری و دعوا نبوده و نیستم و به دنبال برگردان جو آرامش و خدمت رسانی به مردم هستم پس برادران عزیز ترک زبان و مردم شهرستان،بهبهانی های عزیز گچساران،اصفهانی ها و کلا مردم به دنبال آرامش هستند.می خواهم در عمل بین مردم باشم.
***عملکرد مدیران شرکت بهره برادری نفت و گاز گچساران و ارتباطشان با انتخاب آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟
آن چیزی که هم اکنون در بین کارکنان شریف نفت و گاز گچساران که زحمت کشان عرصه اقتصادی هستند و برخی از مردم شنیده می شود این است که متاسفانه مدیریت این شرکت هم اکنون بی محابا وارد عرصه انتخابات شده، گویا هفته آخر انتخابات است.از طرفی از ناحیه برخی از رقبا انتخاباتی در جلسات خصوصی وعده بکارگیری در شرکت نفت به جوانان بیکار داده می شود. کما اینکه این کار در گذشته هم انجام گرفته و استاندار محترم هم تذکرات و دستورات لازم را در زمینه جذب مخفیانه و بی ضایطه نیروی انسانی داده اند. در واقع نگرانی ،دلشوره و اضطراب مردم از زبان استاندار محترم گفته شد. امیدوارم مسولین مربوطه همه پل های  پشت سر خود را خراب نکنند و بر خلاف گذشته بی طرفی خود را در عمل اثبات کنند و گرنه در مصاحبه های آینده برای دفاع از حقوق جوانان بیکار و بی کس گچساران مطالبی را به گوش مسولین خواهم رساند. به هوش باشید تا دیر نشده و نه به خود نه  به صنعت نفت و نه به مردم ظلم نکنید که عاقبت خوبی ندارد.
این عملکرد باعث می شود تا مردم همانند استاندار بومی خاطره خوبی نداشته باشند و نیروهای بومی در آینده ضرر کنند.
*** آقای جعفری شما اکنون از جذب نیرو به صورت مخفیانه و بی ضابطه گله مندید ولی می گویند در زمان خود شما حدود 400 نفر از سوی مهندس بشیری به همین شکل و با حمایت شما بکار گرفته شد؛ در این زمینه چه نظری دارید؟
این مساله اصلا صحت ندارد.بلکه برعکس می باشد. ما را بیاد مثل معروف "خسن و خسین" می اندازد. آقای بشیری در زمان من مدیرعامل نبود و مهندس رحمتی این مسولیت را بر عهده داشتند.که طبق اظهار نظر کارکنان شرکت نفت آن زمان این شرکت اقتدار خاصی داشت. اگر نورچشمی ها،وابستگان سببی و نسبی و از ما بهتران جذب شدند نه به من ارتباط داشته و نه در زمان بنده بوده است و نه اطلاعی دارم. آن کس که باید پاسخگو باشد خود را برای جواب دادن به مردم و آخرت آماده کند.
*** آقای جعفری ترس شما از آینده انتخابات در چیست؟
قول می دهید که این را کامل منعکس کنید.
***بله قول می دهم چون سیاست کاری عصر دنا نیز بر این است ؛بفرمایید...
چندی پیش مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان خطاب به مسولین فرمودند مضمون به این که در انتخابات دو چیز نباید سرنوشت ساز و تعیین کننده باشد یکی قدرت و یکی ثروت.
در انتخابات مجلس هشتم یکی از امکاناتی که من نداشتم وابستگی به قدرت و ثروت بود.شاهد روز 22 اسفندماه 86 بیشترین جمعیتی که به ورزشگاه آمدند طرفداران من بودند که با دستپارچگی از طریق ثروت از همان لحظه شروع به تطمیع بعضی ها کردند و آنقدر پول و امکانات پخش شد که خدا می داند این پولها از کجا آمد ، برای چه هدفی آمد و چه خواسته هایی پشت این پولها بود. اما نتیجه آن هرچه بود مردم ضرر کردند و دودش به چشم مردم رفت.
ممکن است با شیرینی و شکلات بتوان دهانی را مقطعی شیرین کرد(اشاره به خریدن رای و دادن پول) اما مردم از چه چیزی محروم شدند ؟نتیجه اش این است که در باشت و گچساران می بینیم و جالب اینجاست که بعد از نطق من در ورزشگاه در ساعت 18 و45دقیقه آقای علیرضا نوری زاده ضد انقلاب ساواکی وطن فروش و دروغگو در شبکه صدای آمریکا (VOA) 22 دقیقه بر علیه من صحبت کرد جالب این است که یک روز قبل از انتخابات نیز همین شخص بازهم 22 دقیقه در همان شبکه بر علیه من حرف زد.
حال سوالم این است که ایشان از چه طریقی و با چه هدفی(برای کمک به چه کسی در گچساران) این کار را انجام داد؟
اکنون ترس که نه اما بنا به فرمایش مقام معظم رهبری انتظار این است که مسولین دلسوز ، پاک تینت و علاقمند به نظام نگذارند ثروت و قدرت روند انتخابات را تغییر دهند تا مردم به سمت دیگر بروند و صاحبان ثروت و قدرت به سمت دیگری. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
***آقای جعفری اولین جمله ای را که با خواندن این کلمات  به ذهنتان  می رسد را بفرمایید؟
آیت الله مهدوی کنی: عامل وحدت در بین نیروهای انقلاب و دلسوزان نظام و مورد اعتماد رهبری
سید مسعود حسینی: عامل اختلاف بین اصولگرایان استان
اکبر نیکزاد:پرکار و انشالله انتخاباتی خوب را برگزار می کند
منوچهر حبیبی: پرتجربه تر از گذشته
سید قدرت الله حسینی بحرینی:مردم قضاوت خواهند کرد
علی مراد جعفری:مردم قضاوت کنند
متقی کاشانی: مظلوم در شهرستان گچساران
مرحوم نبی زاده:برادر بزرگوارم،یار دیرینه ام،رفیق سی ساله ام که دوتا بودیم همراه بهتر از صدتای تنها
جبهه پایداری:اگر با جبهه متحد وحدت کنند هم به نفع خودشان است هم به نفع اصولگرایان
7+8: نقطه وحدت و امید مردم
اصلاح طلبان:بخشی از اینها به امام،رهبری،ولایت فقیه و قانون اساسی معتقدند
شهدا:اگر در عمل راست بگوییم شمع محفل بشریتند.
عصردنا:دارای نیروهای مخلص و زحمت کش و اطلاع رسانی واقعی به مردم

گزارشگر : سعید جنتی - خبرنگار عصردنا در گچساران و باشتارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم آذر 1390
مرتضی رهنما امروز اظهار کرد: 680 شعبه اخذ رای در استان کهگیلویه و بویر احمد برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده است. 
رهنما ابراز داشت: از این تعداد صندوق اخذ رای، 412 صندوق معادل 61 درصد آن سیار و برای روستاها و مناطق عشایری در نظر گرفته شده است.
به گفته معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، 168صندوق معادل 39 درصد ثابت و برای شهرها است. 
رهنما تصریح کرد: در این استان بیش از 50 درصد جمعیت روستایی و عشایر هستند که در 2 هزار و 220 روستا ساکن می باشند.
رئیس ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به دلیل پراکندگی و صعب‌العبور بودن روستاها و مناطق عشایرنشین در این استان، تعداد صندوق‌های اخذ رای سیار بیشتر است، با این حال تلاش‌ها بر این است تا همه مردم در این مناطق بتوانند به پای صندوق‌های رای بیایند.
رهنما عنوان کرد: با برنامه‌ریزی به‌عمل آمده توسط کمیته فن‌آوری اطلاعات و کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات این استان تمام شرایط لازم از جمله شبکه ارتباطی به لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری با کاربران آن که باید آموزش لازم را فرا گیرند برای انتخابات رایانه‌ای انجام شده است.
وی ابراز داشت: تمام شرایط  برای انتخاباتی با نشاط و پر شور در اسفندماه در استان مهیا خواهد شد و فضای سیاسی و تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی در استان در زمان خود سالم، گرم و با نشاط خواهد بود.
این مسئول به آمادگی مردم این استان برای هرگونه کمک و خدمت به نظام جمهوری اسلامی در هر عرصه‌ها خبر داد و گفت: مردم کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های بی‌بدیل خلق کردند و پس از آن نیز در همه صحنه‌ها حاضر بودند و اکنون نیز این آمادگی را دارند که همچون گذشته بصیرت‌مندانه در انتخابات مجلس به پای صندوق‌های رای بیایند.
رهنما به مشارکت بی‌نظیر مردم این استان در انتخابات‌های گذشته اشاره کرد و گفت: این حضور همیشگی و پرشور از بصیرت و دوراندیشی مردم استان ما حکایت دارد که همواره با ندای رهبر خود در عرصه‌ها حضور با صلابتی دارند و این نشان از ولایت‌مداری آن‌ها دارد.ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : شنبه دوازدهم آذر 1390

نصیحتی از بنده کمترین به سروران خودم در حال و آینده عضو جبهه پایداری , اگر پذیرفته اید که ولایت فقیه چه نقشی در جامعه دارد و هر کدامتان قطعاً ساعت ها و بلکه روزها می توانید در تأیید ولایت مطلقه فقیه مطلب بنویسید . این را بدانید که عامل جدائی گروههای مختلف از صدر اسلام تا کنون از مسیر واقعی اسلام ناب محمدی(ص) را نباید فراموش نکنید, طلحه و زبیر ها, حادثه خیانت بزرگ صقیفه , به فراموشی سپردن غدیر , شهادت فاطمه زهرا (س) , شهادت امام حسن و امام حسین (ع) , تغییر چهره های خیلی از بزرگان در طول سه دهه انقلاب اسلامی , قائم مقام رهبری , و بزرگانی که ما آنان را نفر دوم نظام می دانستیم و ... قصدتان خدمت , خدمت و خدمت باشد خودتان را آماده فدا شدن بدانید , زهد و ساده زیستی را ملکه زندگی روزمره خود کنید, در دام مادیات بخصوص همسر و فرزندانتان گرفتار نشوید , گرفتار خود بزرگ بینی نشوید و همچنان پا را دقیقاً جای پای رهبری بگذارید که اگر اینطور شود بدانید که چه کشته شوید و چه بکشید در هر صورت پیروز هستید.
ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : چهارشنبه نهم آذر 1390

یونس رضاپور که قرار است جایگزین علیزاده شد چهارمین فرماندار دولت "دکتر احمدی نژاد  در گچساران خواهد شد .

رضا پور 50 ساله دارای مدرک کار شناسی ارشد روانشناسی و پیش از این دبیر آموزش و پرورش، مدیر مدارس راهنمایی، بخشدار باشت و معاون فرمانداری شهرستان گچساران بوده است.

هرچند بر اساس سیاست های وزارت کشور تغییر فرمانداران با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس نهم در کشور ممنوع شده است ولی در گچساران خبری از سیاست و قانون نیست.

باید از تصمیم گیران این شهر سوال کرد آیا عملکرد آقای علیزاده مورد توجه شما بوده یا خواسته های شما که باعث این برکناری شده است؟

البته باید توجه داشت که هر تودیعی روزی یک معارفه ای دارد ولی با چه روش و شیوه ای این افراد خدمتگذار را مجبور به کناره گیری کرن هم، مهم است.

هیچ خدمتگذاری بدون ایراد نیست پس نمی توان آقای علیزاده را سیبل اتهامات قرار داد و به عنوان یک فرماندار ناکارآمد و کسی که مدیران شهرستان و استان از ایشان ناراضی هستند قلمداد کرد. به هر حال ایشان در دوره خدمتشان کارهای شایسته ای برای این شهرستان انجام دادند.ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : دوشنبه هفتم آذر 1390

خبرگزاری فارس: عضو شورای اسلامی شهر گچساران گفت: برخی از مسئولان با نفوذ سیاسی و پارتی بازی مسئولیت گرفته‌اند و شناختی از مدیریت ندارند و با عملکرد ضعیف خود در بین مردم ایجاد بدبینی می‌کنند.

کوکب حاتمی صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی، مدیران باید الگوی معنویت باشند.

وی افزود: پایه‌های میز مسئولیت و جایگاه اجتماعی مدیران و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی از برکت جانفشانی و خون شهیدانی است که هر کدام چشم و چراغ خانواده خود بودند.

حاتمی تصریح کرد: مدیران و مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی نباید به تأثیر امیال و هواهای نفسانی خود قرار گرفته و با قوم‌گرایی و خویشاوند ‌گماری حق دیگران را نادیده بگیرند.

عضو شورای اسلامی دوگنبدان تأکید کرد: مردم نظام جمهوری اسلامی ایران سی سال از مردم دنیا جلوتر هستند و در این نظام، مدیران باید زندگی و تلاش خود را با معیارهای امام راحل و مقام معظم رهبری همسو کنند.

حاتمی با اشاره به لزوم آشنایی و عمل مدیران به آرمان‌های انقلاب اسلامی، ابراز داشت: مدیران و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی ابتدا باید مدیر خود بوده و امیال و هواهای نفسانی خود را همیشه با قاضی عدل درونی خود محکوم کرده و دنیاطلبی را کنار بگذارند.

وی عنوان کرد: مدیران باید متعهد، معتقد، کوشا و مسئولیت‌پذیر بوده و حافظ بیت‌المال و منافع مردم باشند.این عضو شورای اسلامی گچساران معتقد است مدیران و مسئولان در نظام اسلامی باید فاقد دلبستگی‌های مالی و پست و مقام باشند و مدیریت را توفیقی برای خدمت به مردم بدانند.حاتمی گفت: در زندگی انسان‌ها درس‌هایی وجود دارد که از طریق مراکز آموزشی کسب می شود و درس‌های نیز وجود دارد که فطری بوده و انسان باید این درس‌ها را در خود پرورش دهن

وی ادامه داد: برخی ناهنجاری‌ها در مدیران به سبب عدم پرورش درس‌های فطری و معنوی درونی است.

حاتمی با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در انجام وظایف خود تصریح کرد: مسئولی که از طریق نفوذ سیاسی و پارتی‌بازی منصوب شده و هیچ‌گونه شناختی از مدیریت ندارد مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کند.

عضو شورای اسلامی گچساران افزود: مدیران در سطح بالاتر باید نظارت بر اعمال و عملکرد این‌گونه مدیران را سر لوحه کار خود قرار داده و نظارت بیشتری بر مدیران داشته باشند.

حاتمی بصیرت، بینش سیاسی، حسن خلق، رفق و مدارا، قاطعیت، انتقادپذیری، تغافل، نقش‌آفرینی‌های امیدبخش و صبر و استقامت را از جمله صفات لازم برای انتخاب مدیران عنوان کرد.وی تصریح کرد: مدیران جامعه اسلامی باید از راهنمایی‌های قرآن و رهنمودهای رهبران الهی بهره گرفته و برای تحقق بخشیدن عینی یاد خدا و اسلام ناب در جمهوری اسلامی ایران برای تحصیل صفاتی که مدیر شایسته نیازمند به آن است تلاش کنند.

ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : شنبه پنجم آذر 1390ارسال توسط مدير وبلاگ
بازديد : مرتبه
تاريخ : سه شنبه یکم آذر 1390

حسنعلي نوري با اعلام اينكه در انتخابات‌هاي بعدي چيزي به نام تعرفه كاغذي نداريم، گفت: 24 فرآيند از پروسه 25 گانه انتخابات رايانه‌اي در نهمين دوره مجلس اجرايي مي‌شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ به نقل از خبرگزاري فارس، حسنعلي نوري جانشين ستاد انتخابات كشور در حاشيه سفر به مازندران و شركت در كارگاه آموزشي و توجيهي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي كه با حضور مجريان و فرمانداران استان‌هاي گلستان و مازندران برگزار شد، اظهار داشت: يارانه‌اي شدن انتخابات از چند دوره قبل در دستور كار وزارت كشور قرار گرفته و در اين دوره از انتخابات براساس تجربيات گذشته فرآيند كامل‌تر و جامع‌تري را در نظر داريم.
وي با اشاره به مراحل 25 گانه انتخابات ابراز داشت: در پروسه انتخابات 25 فرآيند را در برمي گيرد از فرمان شروع ثبت‌نام كانديداها، آغاز تشكيل هيئت‌هاي اجرايي، بررسي صلاحيت كانديداها، رسيدگي به شكايات، اخذ راي، فرآيند تجميع، شمارش، شكايات بعدي و بررسي آنها و در نهايت صدور اعتبارنامه و پايان انتخابات كه با دستور امحاء تعرفه‌ها است را شامل مي‌شود.
جانشين رئيس ستاد انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و مياندوره‌اي چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبري با تاكيد اينكه رايانه اي برگزار شدن 24 مرحله از مراحل 25 گانه انتخابات آينده در همه شعب در دستور كار قرار دارد، تصريح كرد: در انتخابات نهم مجلس شوراي اسلامي تنها فرآيند روز اخذ راي به صورت رايانه‌اي نيست.
وي با نويد اينكه در انتخابات سال‌هاي آينده در سيستم رايانه‌اي چيزي به عنوان تعرفه كاغذي نداريم، گفت: فرآيند روز اخذ راي در نهمين دوره مجلس به صورت پايلوت و نمونه با هماهنگي شوراي نظارت در تعدادي از حوزه‌هاي انتخابيه به اجرا در مي‌آيد.
جانشين ستاد انتخابات كشور در اين زمينه ادامه داد: تلاش ما بر اين است تا حوزه‌هايي كه از نظر زيرساختي آماده‌تر هستند را در اولويت قرار دهيم.
نوري اذعان داشت: تعداد جمعيت، تعداد كانديداها و رصد عملكرد سيستم از پارامترهايي است كه براي رايانه‌اي شدن فرآيند اخذ راي برخي از شعب در نظر گرفته‌ايم.ارسال توسط مدير وبلاگ
آرشيو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبي